החשיבות של UX/UI בבניית אתרים

5/5
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

אם יש לכם עסק ואתם לא יוצרים לעצמכם נוכחות אונליין אתם מפסידים לקוחות פוטנציאלים לעסק שלכם – נקודה. אם כבר הבנתם את החשיבות של בניית אתר לעסק שלכם ואתם כעת בשלבי התכנון של האתר: היכן לבנות אותו? מי יבנה לכם אותו? כמה זה יעלה לכם? ומה צריך להיות באתר לפחות בגרסתו הראשונית לפני שתתחילו לטפח אותו – הרי שכדאי שתכירו מושג חשוב בתחום בניית האתרים.

מהו המושג החשוב הזה?

המושג UI/UX מתחלק למעשה לשני חלקים: מיצוב ומיתוג מצד אחד וחוויית משתמש מהצד השני. שניהם נכנסנו חזק לתחום בניית האתרים בשנים האחרונות ולכן אתם גם יכולים להיות עדים לסוגים חדשים של אתרים, סגנון עיצובי שונה, רמת נגישות שונה, רמת נינוחות שונה והתרגשות שונה כשאתם נכנסים לאתר מודרני ואיכותי. בואו נפרוט מעט את שני המושגים ונבין מהם.

כתיבה שיווקית
מה זה UX?

מה זה UI?

באנגלית User Interface או בקיצור UI הוא בעצם כל מה שקשור למיתוג ועיצוב האתר שלכם. העיצוב של האתר שלכם יוצר תחושות ורגשות אצל הגולשים ואתם צריכים לגרום לאתר ולמוצר שלכם להיראות טוב ולהקנות את התחושות המתאימות לגולשים. המוצר שלכם יכול להיות כל דבר למעשה שאתם חושפים להם, בין אם מדובר באתר שלכם עצמו, בתכנה או אפליקציה שלכם, משחק שלכם או אפילו מוצר דיגיטלי שאתם מוכרים באתר. לעיצוב ומיתוג שלכם יש מקום נרחב בבניית האתר שלכם ואתם לא רוצים לזלזל בחלק הזה בעת בניית האתר שלכם.

מה זה UX?

UserExperience או בקיצור UX הוא בעצם כל מה שקשור לחוויית המשתמש באתר שלכם. זה יכול להיות פני האתר או משרד אחורי שלכם. אתם רוצים לוודא שחוויית השימוש באתר שלכם היא נוחה, נעימה ומהירה עבור הגולשים. לוודא שהאתר נטען במהירות כמו שצריך, שתהליך הרכישה באתר מאובטח, שתהליך הרישום וחיבור משתמשים הוא נוח, מהיר ולא מסורבל. כמו כן ישנם אינספור פרמטרים המשפיעים על חוויית המשתמש שלכם וזה הפך להיות תחום בפני עצמו שכדאי להכיר לעומק כיצד לשפר את חוויית הגלישה באתר שלכם וחוויית השימוש בו כיוון שגולש שנהנה מהאתר שלכם יוכל להפוך בקלות ללקוח שלכם ואף ימליץ עליכם. מסתבר שזה גם פרמטר מאוד חשוב בקידום האתר במנועי החיפוש ובראשם בגוגל.

השאירו לנו תגובה

צריכים בניית אתרים? | קידום אתרים? | כתיבה שיווקית?

ניתן לחייג למספר 0552243820 או למלא את הטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם