הדרך הפשוטה ליצור הררכיה מקצועית באתר שלכם

5/5
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

אתר אינטרנט הוא בעצם מעין תשתית או שטח נדל”ני ברשת האינטרנט המייצג אתכם. באמצעות האתר שלכם תוכלו למתג את עצמכם ו/או את החברה שלכם, לשווק מוצרים, לחבר אליכם לקוחות, להגדיל מכירות ,להגיע לקהלי יעד חדשים ועוד. על מנת לקדם אתר אינטרנט במעלה תוצאות החיפוש בגוגל עבור מיתוג ופרסום, תצטרכו לקחת בחשבון מאות פרמטרים שונים שהמכנה המשותף שלהם הוא לדאוג לגולשים של גוגל – כמו שגוגל רוצה לדאוג להם. זה אומר חווית גלישה מעולה, מידע בעל ערך, מענה מהיר וזמין, הנגשה למובייל ובעלי מוגבלויות ועוד. אחד הדברים החשובים ביותר בתחום קידום אתרים המשפיע בין היתר גם על חוויית המשתמש של הגולש הוא היררכיית התוכן באתר שלכם.

כיצד נבצע היררכיית תוכן בצורה מקצועית באתר שלנו?

התכנים באתר שלכם מחולקים לעמודים, קטגוריות ותפריטים. אלה הם הסממנים לקטלוג התוכן והסיווג שלו לנושאים, תתי נושאים וכו’. ככל שתתקדמו בהיררכיה ותעמיקו אל תוך האתר כך יפחת החשיבות של העמוד וביטוי המפתח שלו. על כן אתם רוצים 4 שכבות של סיווג תוכן לכל היותר. דף הבית הוא החשוב ביותר כמובן, לאחריו התפריט הראשי והקטגוריות שבו ולאחר מכן או שיגיעו תתי קטגוריות כשכבה 3 ועמודי תוכן כשכבה 4, או שעמודי תוכן תהיה שכבה 3 ושכבה 4, אם יש כזו תהיה עמודים נספחים או עמודי עזר לעמודים פנימיים.

שלב 1 – בחירת מילות מפתח:

אם ניקח לדוגמה אתר של מכללה אונליין ללימוד מקצועות אינטרנט. סביר להניח שעמוד הבית יכלול את הביטוי הראשי של האתר לדוגמה “קורסים אונליין” או “לימודים אונליין” או משהו בסגנון. בתפריט הראשי יהיו קטגוריות תחומים שונים, לדוגמה: בניית אתרים, קידום אתרים, פרסום בפייסבוק, קידום ממומן בגוגל וכו’. ולכל אחת מהקטגוריות יכולים להיות תתי נושאים/קורסים/סדנאות/ספרים ומוצרים נוספים הקשורים לאותה קטגוריה. לכל עמוד כזה יכול להיות תת סעיף נוסף עם נספחים של הקורס או מידע נוסף להרשמה או דף הרשמה הכולל תשלום אונליין וכו’.

בכל הנוגע לכתובות הURL שלכם כדאי לכלול את מילת המפתח הראשית בקטגוריה ומשם להוביל לעמודים הפנימיים. למשל קורס מתחילים בקידום אתרים, תחת קטגוריית לימודי קידום אתרים יכול להיות URL 

השאירו לנו תגובה

צריכים בניית אתרים? | קידום אתרים? | כתיבה שיווקית?

ניתן לחייג למספר 0552243820 או למלא את הטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם